Formy wsparcia:
W ramach projektu uczestnicy skorzystają z pięciu form wsparcia w ramach 2 ścieżek aktywizacyjnych:
I ścieżka aktywizacyjna:
1. IPD (3h/osobę) – obejmuje m.in.: diagnozę potrzeb edukacyjno-zawodowych, możliwości i oczekiwań Uczestnika Projektu oraz stopnia oddalenia od rynku pracy, co będzie podstawą opracowania Indywidualnego Planu Działania.
2. Idywidualne Poradnictwo zawodowege (2h/osobę), którego celem będzie pomoc uczestnikom projektu w planowaniu kariery zawodowej , w tym informacje o zawodach, obecnych realiach rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i kształcenia, celem podniesienie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych. Doradca zawodowy przedstawi uczestnikom projektu informacje o rynku pracy, zawodach. Doradca zawodowy w ramach poradnictwa określi predyspozycje, zdolności, potencjał, przeanalizuje możliwości podejmowania dalszego kształcenia, podnoszenia kwalifikacji: oferty dostępne na lokalnym rynku, w ramach instytucji/firm prywatnych/projektu. Wsparcie indywidualne dla 96 UP w wymiarze średnio 2 godziny dla każdego Uczestnika Projektu.
3.Poradnictwo psychologiczne (2h/osobę) - obejmuje przeprowadzenie spotkań w celu pomocy w przełamaniu barier psychologicznych, niepewności, lęku i wzrostu samooceny i motywacji, co ma przełożyć się na dalszy udział w Projekcie.
4. Pośrednictwo Pracy (4h/osobę) – w tym pomoc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej, pomoc w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego, oferta zawodowa na rynku lokalnym, dobieranie najbardziej odpowiedniego stażu zgodnie z oczekiwaniami, kwalifikacjami i predyspozycjami Uczestnika/Uczestniczki.
5.Szkolenia zawodowe (120h/osobę) – ściśle powiązane z potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy szkolenia grupowe, dobrane zgodnie z potrzebami Uczestników projektu, których celem jest nabycie/podwyższenie/dostosowanie kwalifikacji zawodowych i nabycie uprawnień do wykonywania zawodu.
6. Staż – skierowany do 72 Uczestników/Uczestniczek projektu 6-miesięczny, płatny staż odbywający się z wykorzystaniem zawodów, w których wcześniej uczestniczyli w szkoleniach zawodowych.
II ścieżka aktywizacyjna:
1. IPD(3h/osobę) – obejmuje m.in.: diagnozę potrzeb edukacyjno-zawodowych, możliwości i oczekiwań Uczestnika Projektu oraz stopnia oddalenia od rynku pracy, co będzie podstawą opracowania Indywidualnego Planu Działania.
2. Idywidualne Poradnictwo zawodowege (2h/osobę), którego celem będzie pomoc uczestnikom projektu w planowaniu kariery zawodowej , w tym informacje o zawodach, obecnych realiach rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i kształcenia, celem podniesienie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych. Doradca zawodowy przedstawi uczestnikom projektu informacje o rynku pracy, zawodach. Doradca zawodowy w ramach poradnictwa określi predyspozycje, zdolności, potencjał, przeanalizuje możliwości podejmowania dalszego kształcenia, podnoszenia kwalifikacji: oferty dostępne na lokalnym rynku, w ramach instytucji/firm prywatnych/projektu. Wsparcie indywidualne dla 96 UP w wymiarze średnio 2 godziny dla każdego Uczestnika Projektu
3. Poradnictwo psychologiczne (2h/osobę) - obejmuje przeprowadzenie spotkań w celu pomocy w przełamaniu barier psychologicznych, niepewności, lęku i wzrostu samooceny i motywacji, co ma przełożyć się na dalszy udział w Projekcie.
4. Pośrednictwo Pracy (4h/osobę) – w tym pomoc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej, pomoc w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego, oferta zawodowa na rynku lokalnym, dobieranie najbardziej odpowiedniego stażu zgodnie z oczekiwaniami, kwalifikacjami i predyspozycjami Uczestnika/Uczestniczki.
5. Szkolenia zawodowe (120h/osobę) – ściśle powiązane z potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy szkolenia grupowe, dobrane zgodnie z potrzebami Uczestników projektu, których celem jest nabycie/podwyższenie/dostosowanie kwalifikacji zawodowych i nabycie uprawnień do wykonywania zawodu.
6. Subsydiowane zatrudnienie - skierowane do 24 Uczestników/Uczestniczek projektu, aktywizacja osób poprzez zatrudnienie, refundację pracodawcom kosztów zatrudnienia przez okres 6 miesięcy. Organizowane będą w zawodach, w których wykorzystane będą kwalifikacje uzyskane na szkoleniach zawodowych.